0312 468 75 26
tunus-lilium@hotmail.com

Kalıcı Dudak Makyajı

Kalıcı Dudak Makyajı Dudaklar, yüzümüzün estetik açıdan görünümünde önemli bir yere sahiptirler. Estetik açıdan güzel ve çekici olmak isteyen bayanların hayalinde diri, dolgun ve büyük dudaklara sahip olmak vardır.   Kalıcı Dudak Makyajı (Dudak Kontürü) uygulaması ile, hiç bir cerrahi işlem ve dolgu uygulaması olmadan, dudaklarınızı isteğiniz biçimde şekillendirmek ve farklı renk tonlarıyla dudak görünümünüze canlılık katmak mümkün.   Hiç bir yan etkisi olmayan uygulama ile dudaklarınız daha parlak ve kontürleri daha belirgin hale gelirken, dudaklarda renk boşlukları ve yara izleri gibi deformasyonlarda giderilmektedir.   Kontür uygulaması ortalama 1-2 saat kadar sürmektedir.İlk olarak kontür uzmanları tarafından makyaj kalemi ile ön tasarım ve çizim yapılmaktadır. Daha sonra steril tek kullanımlık iğnelerle renk enjeksiyonu yapılmaktadır.Uygulamanın kalıcılık süresi kişinin cilt tipi ve kullanımına göre değişmekte olup, ortalama 3 - 5 yıl kadardır.
Kalıcı Dudak Makyajı Kimlere Uygulanmaktadır?
    Dudaklardaki yara ve sivilce izlerini saklamak isteyenlere Dudaklarında asitmetrik şekil bozukluğu olan kişilere İnce dudaklar yerine kalın dudaklara sahip olmak isteyen bayanlara Ruj kullanmayı sevmeyenlere Makyajla zaman kaybetmek isteyenlere Dudaklarının canlı ve doğal bir renkte görünmesini isteyenlere başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.  
Kontür ve Dövme Arasındaki Farklar
  Kalıcı makyaj uygulamasıda bir tür dövmedir. Fakat, klasik dövmeden farklı tekniklerle yapılmaktadır.Klasik dövmeler mürekkep boyalarla yapılmakta olup, ciltte alerjik reaksiyonlara yol açabilmektedir. Ayrıca, dövmelerin zaman içerinde kaybolması söz konusu değildir.Kontür uygulamaları ise, doğal pigmentlerle yapılmakta ve bu pigmentler zaman içerisinde vücut tarafından eritilmektedir. Vücutta herhangi bir reaksiyona yol açmamaktadırlar.Çok ince uçlu iğnelerle yapılan kalıcı makyaj uygulamasında lokal anestezik kremler kullanılmakta ve hiç ağrı hissedilmemektedir.   Profesyonel Makyaj Makyajın tarihçesi, Milattan binlerce sene öncesine uzanmaktadır. Mısırlı ve Asurlu kadın ve erkeklerin gözlerine sürme çekmesi, saçlarını sarı nişasta ile boyayarak görünümlerini değiştirmeleri bunun delilidir. Eski Mısır kralları ile rahiplerinin, resmi ve dini törenlerde peruk taktıkları, tarih kitaplarında yazılıdır. M.Ö. 5000 yılına kadar uzanan kazılardan edinilen bilgilere göre, yüz ve göz gibi yerlere değişik boyaların tatbik edildiği görülmektedir.   16. yüzyıldan sonra ise makyaj sahnelerde de kullanılmaya başlandı. Elektriğin bulunması, sahne gösterilerinin daha canlı ve gösterişli olması dolayısıyla, makyaj yapımına daha çok itina gösterilme ihtiyacı doğdu. 19.yüzyılla beraber kozmetik ürünlerin üretimi ve yaygınlaşmasıyla da makyaj yaygınlaştı.   Kısaca makyaj, bir yüz güzelliği bakımıdır. Profesyonel Makyaj ise; düğün, nişan, mezuniyet balosu, özel davet veya organizasyon için; bir parti ya da bir doğum günü veya özel günleriniz için yapılan makyajdır.