0312 468 75 26
tunus-lilium@hotmail.com

YÜZ ŞEKİLLERİNE GÖRE SAÇ MODELLERİ

YÜZ ŞEKİLLERİNE GÖRE SAÇ MODELLERİ O özel gün için saç modelini seçmeden önce göz önünde bulundurman gerekenleri senin için listeledik! Hayatının bu en özel gününde, gelin saçı stilini seçmen aslında o kadar da kolay bir iş değil… Hayallerini süsleyen bir saç modeli elbette vardır ama o saç modelinin düğününe ve gelinliğine uygun olup olmadığı, yüz şekline yakışıp yakışmadığı gibi birçok faktörü de göz önünde bulundurman gerekir. En doğru kararı verebilmek için tabii ki bir profesyonelden yardım almak çok önemli ancak bunu yapmadan önce neleri göz önünde bulundurman gerektiğini bu yazımızdan öğrenebilirsin.

  Yüz şekline uygun mu?

Oval yüz şekline sahipsen her saç modelini deneyebilirsin. Yuvarlaksa, yandan ayrılmış gergin bir atkuyruğu, köşeliyse ensede bir dağınık topuz, uzunsa da tek omuzda toplanmış romantik dalgalı saç modelini tercih edebilirsin.


Saç tipine uygun mu?

Seçebileceğin birçok gelin saçı modeli var ama bu saç modelleri herkese yakışacak diye bir durum ne yazık ki yok. Mesela saçların kıvırcıksa dümdüz bir saç modeli tercih etmemelisin çünkü gün içerisinde saçların yavaş yavaş elektriklenmeye başlar ve görünüm tamamen bozulur! O nedenle saç tipini de göz önünde bulundurman gerekir.   Gördüğün gibi gelin saçını seçerken göz önünde bulundurman gereken birçok faktör var. Ancak kendini profesyonel ellere emanet ettiğinde bu sorunların hiçbiriyle karşı karşıya kalmak zorunda kalmazsın. Bu nedenle hazırlık aşamasından itibaren kendini özel hissedeceğin Kérastase Wedding Hizmeti sunan danışman kuaförler yardımıyla, hayatının en önemli gününde saçlarını usta ellere emanet etmeni öneririz.